Kabinet | Periode[1] | Minister |
---|
Rutte IV (2022-heden) | | Conny Helder (Langdurige Zorg en Sport / VWS) |
| Rob Jetten (Klimaat en Energie / EZK) |
| Carola Schouten (Armoedebeleid, Participatie en Pensioenen / SZW) |
| Liesje Schreinemacher (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking / BuZa) |
| Christianne van der Wal (Natuur en Stikstof / LNV) |
| Franc Weerwind (Rechtsbescherming / J&V) |
sinds 21-07-2023 | Mariëlle Paul (Primair en Voortgezet Onderwijs / OCW) |
10-01-2022 t/m 05-09-2023 | Hugo de Jonge (Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening / BZK) |
10-01-2022 t/m 22-06-2023 | Dennis Wiersma (Primair en Voortgezet Onderwijs / OCW) |
Rutte III (2017-2022) | | Sander Dekker (Rechtsbescherming / J&V) |
| Arie Slob (Basis- en Voortgezet Onderwijs en Media / OCW) |
26-10-2017 t/m 25-05-2021 | Sigrid Kaag (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking / BuZa) |
26-10-2017 t/m 19-03-2020 | Bruno Bruins (Medische Zorg / VWS) |
01-11-2019 t/m 14-04-2020 | Stientje van Veldhoven (Milieu en Wonen / IW)[2] |
23-03-2020 t/m 08-07-2020 | Martin van Rijn (Medische Zorg / VWS)[3] |
09-07-2020 t/m 02-09-2021 | Tamara van Ark (Medische Zorg / VWS) |
10-08-2021 t/m 10-01-2022 | Tom de Bruijn (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking / BuZa) |
Rutte II (2012-2017) | | Lilianne Ploumen (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking / BuZa) |
05-11-2012 t/m 27-01-2017 | Stef Blok (Wonen en Rijksdienst / BZK)[4] |
Rutte I[5] (2010-2012) | | Gerd Leers (Immigratie, Integratie en Asiel / BZK) |
Balkenende IV[6] (2007-2010) | | André Rouvoet (Jeugd en Gezin / VWS) |
22-02-2007 t/m 14-11-2008 | Ella Vogelaar (Wonen, Wijken en Integratie / VROM) |
22-02-2007 t/m 23-02-2010 | Bert Koenders (Ontwikkelingssamenwerking / BuZa) |
14-11-2008 t/m 23-02-2010 | Eberhard van der Laan (Wonen, Wijken en Integratie / VROM) |
23-02-2010 t/m 14-10-2010 | Eimert van Middelkoop (Wonen, Wijken en Integratie / VROM)[7] |
23-02-2010 t/m 14-10-2010 | Maxime Verhagen (Ontwikkelingssamenwerking / BuZa)[8] |
Balkenende III (2006-2007) | | Agnes van Ardenne-van der Hoeven (Ontwikkelingssamenwerking / BuZa) |
| Atzo Nicolaï (Bestuurlijke vernieuwing en Koninkrijksrelaties / BZK) |
07-07-2006 t/m 13-12-2006 | Rita Verdonk (Vreemdelingenbeleid en Integratie / Justitie) |
14-12-2006 t/m 22-02-2007 | Rita Verdonk (Integratie, Jeugdbescherming, Preventie en Reclassering / Justitie) |
Balkenende II (2003-2006) | | Agnes van Ardenne-van der Hoeven (Ontwikkelingssamenwerking / BuZa) |
| Rita Verdonk (Vreemdelingenbeleid en Integratie / Justitie) |
27-05-2003 t/m 23-03-2005 | Thom de Graaf (Bestuurlijke vernieuwing en Koninkrijksrelaties / BZK) |
31-03-2005 t/m 03-07-2006 | Alexander Pechtold (Bestuurlijke vernieuwing en Koninkrijksrelaties / BZK) |
Balkenende I[5] (2002-2003) | | Hilbrand Nawijn (Vreemdelingenzaken en Integratie / Justitie) |
Kok II (1998-2002) | | Roger van Boxtel (Grote Steden- en Integratiebeleid / BZK) |
| Eveline Herfkens (Ontwikkelingssamenwerking / BuZa) |
Kok I (1994-1998) | | Jan Pronk (Ontwikkelingssamenwerking / BuZa) |
Lubbers III (1989-1994) | | Jan Pronk (Ontwikkelingssamenwerking / BuZa) |
Lubbers II (1986-1989) | | Piet Bukman (Ontwikkelingssamenwerking / BuZa) |
Lubbers I (1982-1986) | | Eegje Schoo (Ontwikkelingssamenwerking / BuZa) |
Van Agt III (1982) | | Kees van Dijk (Ontwikkelingssamenwerking / BuZa) |
Van Agt II (1981-1982) | | Kees van Dijk (Ontwikkelingssamenwerking / BuZa) |
van Agt I (1977-1981) | | Jan de Koning (Ontwikkelingssamenwerking / BuZa) |
19-12-1977 t/m 01-04-1979 | Rinus Peijnenburg (Wetenschapsbeleid / O&W)[9] |
03-04-1979 t/m 04-05-1979 | Leendert Ginjaar (Wetenschapsbeleid / O&W)[10] |
04-05-1979 t/m 11-09-1981 | Ton van Trier (Wetenschapsbeleid / O&W) |
Den Uyl (1973-1977) | | Jan Pronk (Ontwikkelingssamenwerking / BuZa) |
| Boy Trip (Wetenschapsbeleid / O&W) |
Biesheuvel II (1972-1973) | | Kees Boertien (Ontwikkelingssamenwerking / BuZa) |
| Chris van Veen (Wetenschapsbeleid en het wetenschappelijk onderwijs / O&W)[11] |
Biesheuvel I (1971-1972) | | Kees Boertien (Ontwikkelingssamenwerking / BuZa) |
06-07-1971 t/m 20-07-1972 | Mauk de Brauw (Wetenschapsbeleid en het wetenschappelijk onderwijs / O&W) |
21-07-1972 t/m 09-08-1972 | Chris van Veen (Wetenschapsbeleid en het wetenschappelijk onderwijs / O&W)[11] |
De Jong (1967-1971) | | Berend-Jan Udink (Ontwikkelingssamenwerking / BuZa) |
Zijlstra (1966-1967) | | Theo Bot (Hulp aan ontwikkelingslanden / BuZa) |
Cals (1965-1966) | | Theo Bot (Hulp aan ontwikkelingslanden / BuZa) |
Marijnen (1963-1965) | | - |
De Quay (1959-1963) | | - |
Beel II (1958-1959) | | - |
Drees III (1956-1958) | | - |
Drees II (1952-1956) | | Adrianus Cornelis de Bruijn (Publiekrechtelijke Bedrijfsorganisatie / BZ) |
| Joseph Luns (Buitenlandse Zaken / BuZa) |
Drees I (1951-1952) | | Guus Albregts (Middenstand, Publiekrechtelijke Bedrijfsorganisatie en productiviteitsbevordering / BZ) |
| Joseph Luns (Buitenlandse Zaken / BuZa) |
| Frans Teulings (Burgerlijke Verdediging en Bescherming Bevolking / BZ) |
Drees-Van Schaik (1948-1951) | | Lubbertus Götzen (Nederlands-Indonesische Begrotingstechnische Zaken / OG) |
| Josef van Schaik (Toekomstige structuur van het Koninkrijk / BZ)[12] |
Beel I (1946-1948) | 03-07-1946 t/m 01-07-1947 | Eelco van Kleffens (Verenigde Naties aangelegenheden / BuZa) |
10-11-1947 t/m 07-08-1948 | Lubbertus Götzen (Nederlands-Indonesische Unie aangelegenheden / OG) |
Schermerhorn-Drees (1945-1946) | 25-06-1945 t/m 01-03-1946 | Herman van Roijen (Minister voor VN zaken / BuZa)[13] |
01-03-1946 t/m 16-05-1946 | Eelco van Kleffens (Minister voor VN zaken / BuZa)[14] |
Gerbrandy III (1945) | | Edgar Michiels van Verduynen (Vervangend minister van Buitenlandse Zaken / BuZa) |
Gerbrandy II (1941-1945) | 31-12-1941 t/m 23-02-1945 | Edgar Michiels van Verduynen (Vervangend minister van Buitenlandse Zaken / BuZa) |
09-06-1942 t/m 05-01-1943 | Pangeran Adipati Soejono (Nederlands-Indonesische Politieke Zaken / KOL)[9] |
11-08-1943 t/m 31-05-1944 | Jaap Burger (Terugkeerbeleid / BZ)[15] |